Czego jeszcze nie wiesz o słowach kluczowych?

Czego jeszcze nie wiesz o słowach kluczowych?

Dobór słów kluczowych do kampanii SEO, wbrew pozorom, może okazać się wcale nie taki prosty, dlatego też warto poświęcić mu chwilę swojego czasu. Dzięki naszym wskazówkom, pozycjonowanie stron w Google stanie się o wiele bardziej opłacalne.

Jakie błędy popełniają właściciele  stron?

Niektórzy właściciele stron decydują się na takie słowa kluczowe, które zupełnie nie mają odzwierciedlenia w zawartości ich witryny. Dzięki temu ich strona może, co prawda, pojawić się na szczycie wyników wyszukiwania, tylko co z tego? Klienci, po jej przejrzeniu, najpewniej natychmiast ją zamkną i będą szukać tego, co ich naprawdę interesuje. Co więcej, jeśli słowa kluczowe nie są adekwatne do zawartości witryny, może ona zostać zbanowana przez Google, w wyniku czego jej pozycja na liście może obniżyć się nawet o 30 miejsc.

Jak utworzyć dobre słowa kluczowe?

Na początku warto wypisać sobie wszystkie słowa kluczowe na tzw. zasadzie „burzy mózgów”. Możesz do tego użyć zwykłej kartki lub notatnika – ważne jest tylko to, aby wypisać sobie wszystkie swoje skojarzenia. Powinieneś również pomyśleć o tym, w jaki sposób Twoi potencjalni klienci mogą poszukiwać Twojej strony w internecie, a więc – jakie słowa wpisywać do wyszukiwarki.

Kolejnym krokiem, jaki powinieneś wykonać, jest sprawdzenie popularności wypisanych fraz w Google. Pamiętaj, że jeżeli dane słowo kluczowe jest bardzo popularne, nie gwarantuje to sukcesu Twojej strony. Jeżeli natomiast fraza ta nie jest wykorzystywana w wyszukiwarce w ogóle, nie ma co liczyć na to, że ktoś przez nią wyszuka także i Twoją stronę. Przydatnym narzędziem przy sprawdzaniu popularności fraz, może okazać się Google AdWords, choć – warto pamiętać – nie jest narzędzie niezawodne.

Ponadto, przy tworzeniu listy, należy uwzględnić słowa krótkoterminowe i długoterminowe. Pierwszy rodzaj dotyczy fraz, które są oczywiste i bezpośrednio kojarzą się z zawartością strony, drugi zaś wiąże się ze słowami kluczowymi, które są bardziej konkurencyjne, jednak po pewnym czasie ich zastosowanie powinno okazać się bardzo opłacalne. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury innych naszych artykułów.

Zobacz też:

Dodaj komentarz