Jakie narzędzia warto wykorzystać w pozycjonowaniu?

Jakie narzędzia warto wykorzystać w pozycjonowaniu?

Pozycjonowanie stron w Google może okazać się dużo łatwiejsze, jeśli będziemy wiedzieli, w jaki sposób działa nasza konkurencja, z której witryny linki przekierowują do naszej strony oraz skąd możemy wziąć na nią oryginalne treści. Zachęcamy do przejrzenia listy narzędzi, które mogą nam w tym pomóc.

Bardzo popularnym narzędziem do monitoringu konkurencji jest Semstorm, który pozwala na prześledzenie, z których fraz kluczowych pochodzi ruch konkurencji. Narzędzie to umożliwia również porównanie, które słowa kluczowe pozwalają naszym rywalom święcić tryumfy w wynikach wyszukiwania, a nam – nie. Dzięki temu możemy zaplanować skuteczną kampanię.

Alternatywą dla Semstorm jest Searchmetrics. System może być przydatny do monitorowania widoczności konkurentów w wynikach wyszukiwania oraz w mediach społecznościowych. Searchmetrics zajmuje się także badaniem słów kluczowych rywalizujących z nami firm oraz prowadzonych przez nie kampanii Adwords.

Narzędziem, które pomoże nam z kolei na przegląd tego, jakie linki kierują do naszej strony oraz pokazującym ze stron o jakiej tematyce następuje przekierowanie, jest MajesticSEO. Możemy z niego korzystać np. wówczas, gdy sami nie zajmujemy się bezpośrednio kampanią SEO, ale zleciliśmy ją np. agencji lub pojedynczej osobie.

Innym bardzo przydatnym narzędziem do analizy linków jest Ahrefs. Wystarczy, że wpiszemy do niego adres interesującej nas strony internetowej – wyświetlą nam się wówczas różne wykresy i tabele na temat rodzajów linków oraz ich ilości. Nie jest to, tak jak zresztą wszystkie wyżej wymienione, narzędzie darmowe. Nie rejestrując się, możemy jednak zrobić pięć darmowych zapytań.

Jeśli chodzi natomiast o dobry content na naszej stronie, nie musimy sami pisać swoich tekstów, niejednokrotnie lepiej jest je zlecić doświadczonym copywriterom. Jedną ze sprawdzonych platform zajmującą się tworzeniem unikalnych treści jest SEOTXT. Na portalu można zamówić zarówno teksty o jakości wysokiej i zapleczowej, opisy produktów i opisy do katalogów, a także artykuły specjalistyczne, komentarze i opinie, jak również usługę „unikalne przepisywanie”.

Zobacz też:

Dodaj komentarz