Linkowanie strony www – jak to zrobić?

Linkowanie strony www – jak to zrobić?

Pozycjonowanie stron w Google opiera się nie tylko na słowach kluczowych i optymalizacji strony – istotne jest również zadbanie o linki, które będą przekierowywały użytkowników z innych stron na naszą witrynę. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury tego artykułu.

Warto, przede wszystkim, dodać naszą stronę do różnych katalogów. Niestety, często wiąże się to z płatnościami, trzeba np. wydać 10zł za dodanie strony do każdego katalogu. Warto przede wszystkim zainteresować się katalogami na Onecie, WP oraz Gazecie.pl. Można również, np. co miesiąc, dodawać stronę swojej firmy do kilku nowych katalogów. Należy pamiętać, aby w każdym katalogu stosować inny opis strony. Warto także w tytule strony podawać nazwę firmy – jeśli, zamiast tego, podamy słowo kluczowe, może to okazać się niekorzystne dla naszej witryny.

W zależności od tego, jaką branżą się zajmujemy, warto wyszukać także różne katalogi branżowe, do których możemy dodać swoją stronę. Oprócz tego, istnieją także katalogi firmowe, w których można umieścić opis swojej witryny, niezależnie od działalności, jaką się zajmujemy. Tego typu katalogi znajdziesz, wpisując w Google frazy, tj. „katalog firm”, „baza firm”, czy też „spisz firm”. Ponadto, dla przedsiębiorców świadczących usługi specjalistyczne, zostały utworzone katalogi, w których można umieścić witryny fachowców, np. http://www.szukajfachowca.pl/.

Bywa również, że prowadzimy bloga firmowego, na tego typu strony zostały przeznaczone oddzielne katalogi. W takich sytuacjach, warto przede wszystkim umieścić swojego bloga na http://www.katalog-blogow.pl oraz http://blogbook.pl. Analogicznie do branżowych katalogów stron, istnieją także tematyczne katalogi blogów, w sieci możemy znaleźć napisz katalog blogów o odchudzaniu, czy dotyczących tematyki parentingowej. Najłatwiej wyszukać tego rodzaju serwisy poprzez wpisywanie do wyszukiwarki Google następujących słów kluczowych: „lista blogów + tematyka”, „katalog blogów + tematyka” lub „spis blogów + tematyka”.

W przypadku, kiedy mamy założone swoje profile w mediach społecznościowych, warto umieszczać na nim aktualności przekierowujące bezpośrednio na naszą stronę.

Zobacz też:

Dodaj komentarz