Narzędzia pomocne w pozycjonowaniu stron

Narzędzia pomocne w pozycjonowaniu stron

Pozycjonowanie stron w Google wymaga często sporo pracy i czasu, dlatego też warto sobie cały proces ułatwić. Poniżej przedstawiamy narzędzia, które pomogą Wam na różnych etapach pozycjonowania i optymalizacji.

Niezwykle istotny przy całym procesie pozycjonowania jest nieustanny monitoring strony i przeglądanie pozycji różnych słów kluczowych oraz weryfikacja wyników i – co za tym idzie – wprowadzanie zmian, które mogą nam pomóc podwyższyć pozycję witryny w wynikach wyszukiwania.

Przydatnym narzędziem do monitorowania może okazać się Stat4Seo, który umożliwi nam wgląd w pozycję naszych słów kluczowych co kilka dni. Należy jednak jednorazowo zapłacić ustaloną kwotę. Interesującym systemem jest również Seostation, pozwalający nam nie tylko na monitoring słów kluczowych, ale również na sprawdzenie wyników wyszukiwania dla różnych lokalizacji. To narzędzie wymaga jednak regularnej opłaty co miesiąc.

Jeśli chodzi o monitoring wzmianek na temat naszej witryny, najbardziej popularnym narzędziem w naszym kraju jest zdecydowanie Brand24, chociaż niektórzy właściciele stron korzystają również z Monitori oraz SentiOne. Dzięki temu systemowi możemy znaleźć informacje na temat naszej firmy, jakie pojawiają się na prywatnych stronach, a także na rozmaitych mediach społecznościowych (łącznie z Facebookiem i Twitterem).  W najtańszej opcji możemy monitorować naraz trzy słowa kluczowe.

Warto wykorzystywać również narzędzia, które pozwolą nam na pozyskanie większej ilości linków. Można to robić np. w ramach forów internetowych, a przydatnym do tego narzędziem jest Brandle.pl. W systemie tym możesz wybrać odpowiednią osobę, która będzie pisać opinie i komentarze na forach oraz dodawać linki  odpowiednich miejscach.

Jeżeli zależy Ci na nawiązaniu współpracy z różnymi blogerami, może pomóc Ci ReachBlogger. Dzięki temu narzędziu możesz uzyskać tzw. „wpis inspirowany” – klient dogaduje się z blogerem i prosi go o publikację wpisu, zaś bloger go tworzy. Ważne jest to, że na platformie istnieje rozliczenie pieniężne oraz barterowe,  a także to, że w łatwy sposób możesz przejrzeć listę blogów zajmujących się określonym tematem.

Zobacz też:

Dodaj komentarz